Kamimoroe Station

上諸江

Ishikawa (石川)

Asanogawa Line 北陸鉄道浅野川線

Next Station on Asanogawa Line: Isobe
Previous Station on Asanogawa Line: Nanatsuya

Kamimoroe Station Map

Panoramio Photos


北鉄浅野川線 かみもろえ駅 (0.01 km.)
author: KUROMAKU

北鉄浅野川線 かみもろえ駅 (0.02 km.)
author: KUROMAKU

七ツ屋大橋 (0.09 km.)
author: yuji0826

諸江町小学校 (0.23 km.)
author: KUROMAKU

北鉄浅野川線 (0.24 km.)
author: KUROMAKU

諸江町小学校 (0.27 km.)
author: KUROMAKU

諸江町小学校 プール (0.29 km.)
author: KUROMAKU

ココス (0.3 km.)
author: KUROMAKU

上諸江バス停 (0.32 km.)
author: KUROMAKU

SUBWAY (0.32 km.)
author: KUROMAKU

カラオケ SHIDAX (0.35 km.)
author: KUROMAKU

8番ラーメン (0.37 km.)
author: KUROMAKU

アルプラザ (0.4 km.)
author: KUROMAKU

北鉄浅野川線 北安江東踏切 (0.4 km.)
author: KUROMAKU

アルプラザ (0.41 km.)
author: KUROMAKU

北安江東高架橋 (0.42 km.)
author: KUROMAKU

芝舟 小出 (0.42 km.)
author: KUROMAKU

金沢東警察署北安江交差点 (0.42 km.)
author: KUROMAKU

SoftBank北安江 (0.45 km.)
author: KUROMAKU

平和堂 ALPLAZA (0.5 km.)
author: KUROMAKU

Vacation (0.54 km.)
author: KUROMAKU

PREEMINENCE (0.55 km.)
author: KUROMAKU

アルプラザ (0.62 km.)
author: KUROMAKU

金沢市諸江公民館 (0.67 km.)
author: KUROMAKU

西念バス停 (0.73 km.)
author: 白井ヴィンセント

岸建販(株) (0.74 km.)
author: 白井ヴィンセント

(有)大豊工業 (0.74 km.)
author: 白井ヴィンセント

パソコン修理のPCRサービス北安江店 (0.75 km.)
author: 白井ヴィンセント

ライダー市原 (0.75 km.)
author: 白井ヴィンセント

北陸中日新聞 (0.77 km.)
author: KUROMAKU

北陸中日新聞 (0.77 km.)
author: KUROMAKU

公園 (0.78 km.)
author: 白井ヴィンセント

金沢駅西スイミングスクール駅西校 (0.82 km.)
author: 白井ヴィンセント

(株)コラソン (0.82 km.)
author: 白井ヴィンセント

金沢勤労者プラザ (0.84 km.)
author: KUROMAKU

レオナルド11金沢店 (0.85 km.)
author: 白井ヴィンセント

アメリカンスクエアマツヤ金沢店 (0.87 km.)
author: 白井ヴィンセント

労済会館 (0.89 km.)
author: KUROMAKU

西慶寺 (0.9 km.)
author: 白井ヴィンセント

まねきねこ (0.92 km.)
author: WalkCameraMan

(0.93 km.)
author: WalkCameraMan

(0.97 km.)
author: KUROMAKU

(0.99 km.)
author: KUROMAKU

(1.02 km.)
author: KUROMAKU

(1.03 km.)
author: WalkCameraMan

Japan Kanadzava AQVA PARK (1.04 km.)
author: Kucheruk Andrey

ルネス金沢(現存せず) (1.08 km.)
author: yuzy0826

北國新聞 (0.78 km.)
author: KUROMAKU

Asano River 5 (1.03 km.)
author: Camerider

eタウン (1.08 km.)
author: piropiro555